Český Brod

klidné historické město s minimem průmyslu a Prahou „za humny“

Historické město Český Brod leží ve Středočeském kraji, asi 20 km na východ od Prahy. V pracovní dny jezdí vlak do Prahy téměř každých 10 minut. Se 7 000 obyvateli není ani moc velké, ani malé, je zkrátka „tak akorát“. Díky napojení na všechny druhy dopravy, pěší dostupnosti všech důležitých služeb od zdravotní péče přes školství, sportovní možnosti, volnočasové aktivity až po malebnou přírodu v okolí, je ideálním místem pro život bez kompromisů. Městem protéká říčka Šembera a jeho součástí jsou i malé obce Liblice, Štolmíř a osada Zahrady na březích Podvinného a Mlýnského rybníka.

Povodí Šembery patří mezi nejstarší sídelní oblasti Čech. Vznik Českého Brodu je spojen s obdobím rozvoje dálkového obchodu, kdy stoupl význam místního brodu, vzdáleného den cesty od Prahy, Kouřimi i Kolína. Nad tímto brodem založil na tzv. „Trstěnické stezce“ spojující Prahu s východní a jižní Evropou pražský biskup Jan I.  celnici a trhovou osadu Brod s románským kostelem sv. Gotharda.

25 minut od Prahy

Doprava

Český Brod má strategickou polohu, asi 25 minut jízdy autem od Prahy, Kolína, Poděbrad i Nymburka. Auto ale do Prahy potřebovat nebudete. Český Brod leží na hlavní železniční trati z Kolína na Prahu, v pracovní dny jezdí vlakové spoje ve špičce téměř každých deset minut.

Dobré dopravní spojení je i do okolních měst. Vedle vlaků můžete využít síť autobusových spojů. Pro auta bude Český Brod napojen na postupně budovaný obchvat Praha-Běchovice-Úvaly. Vybudování kapacitního obchvatu pražských městských částí Běchovice, Újezd a Úvaly zajistí rychlý přístup do Prahy a napojení na dálnici D1.

nemusíte nikam dojíždět

Služby a volný čas

Nákupy, vzdělání, zdravotní péče, kultura nebo sport, vše přímo ve městě. V Českém Brodu najdete služby potřebné pro běžný každodenní život i pro radost a příjemně strávený volný čas.

Za kulturou můžete vyrazit do divadla J. K. Tyla, kulturního domu Svět nebo do kina. Sportovci ocení řadu aktivních sportovních klubů a sportovišť, od jezdeckého oddílu, přes fotbal, šachy až po gymnastiku nebo atletiku. Vaše děti nemusí nikam dojíždět, v Českém Brodu najdete všechny stupně škol od mateřských, přes základní až po střední a specializované, včetně základní umělecké školy. Také dostupnost zdravotní péče napříč obory bez nutnosti dojíždění je příjemným benefitem jak pro rodiny s dětmi, tak pro pracující nebo seniory. Ani další služby občanské vybavenosti nechybí: lékárny, restaurace a kavárny, kadeřnictví nebo čerpací stanice a autoservis.

pár kroků do přírody

Příroda a historie

Český Brod je velmi staré gotické město. K významným dochovaným historickým památkám patří chrám sv. Gotharda, samostatně stojící zvonice nebo budova staré radnice. Pod historickým centrem města jsou dodnes z větší části zachované staré gotické sklepy a podzemní systém chodeb. Bohatou historii připomínají středověké hradby, jejichž zbytky jsou postupně restaurovány.

Město je skvělým výchozím bodem pro výlety do zajímavého okolí. Lipanské bojiště, blízký Kostelec nad Černými lesy s pivovarským muzeem a zájezdním hostincem, bazilika v Tismicích považovaná za jednu z nejkrásnějších památek románského slohu u nás nebo hrad Tuchoraz.

Okolní příroda také nabízí mnoho příjemných procházek a výletů, ať pěšky nebo na kole. Třeba po naučné stezce údolím Šembery, do přírodní lokality Dolánky, Voděradských bučin, lomu Velká Stráž nebo zážitkového zvířecího areálu Čelákovice.

Máte otázku k projektu nebo vám chybí nějaká informace?

Nechte na sebe kontakt, zavolám vám.

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Upozornění pro zájemce: Veškeré uvedené kupní ceny uvedené na těchto stránkách jsou pouze orientační a nemusí se jednat o ceny konečné. Společnost Resort Antico s.r.o. si vyhrazuje právo na jejich změnu. Závazná výše kupní ceny bude sjednána teprve uzavřením smlouvy, a to smlouvy o budoucí kupní smlouvě nebo kupní smlouvy. Veškerý obsah na těchto webových stránkách není návrhem na uzavření jakékoliv smlouvy, a to zejména smlouvy o budoucí kupní smlouvě nebo smlouvy kupní jednotek uvedených na těchto stránkách. Textové návrhy případných smluv, které se na těchto stránkách nacházejí, slouží výlučně jako orientační náhledy smluvních ujednání. Společnost Resort Antico s.r.o. zcela vylučuje možnost uzavření jakékoliv smlouvy prostřednictvím e-mailové komunikace, či telefonického hovoru se zájemcem. Veškeré smlouvy jsou uzavírány v písemné formě po předchozím projednání a budou nést vlastnoruční podpisy jak zájemce, tak zástupce společnosti Resort Antico s.r.o. Společnost Resort Antico s.r.o. dále upozorňuje, že veškeré vizualizace, schémata, náhledy interiéru či okolí prezentovaného projektu jsou informační a mohou se od finální realizace projektu lišit. Výměry jednotlivých bytových jednotek uvedené na těchto stránkách jsou předpokládané výměry jednotek realizovaných v rámci prezentovaného projektu, přičemž se jedná o podlahovou plochu určenou ustanovením § 3 nařízení vlády č. 366/2013 Sb.

Všechna vyobrazení developerského projektu na těchto webových stránkách, jeho jednotlivých nemovitostí a jejich částí, interiérů, vybavení, použitých materiálů, exteriérů a okolí jsou pouze ilustrativní. Jejich skutečná podoba se může od těchto vyobrazení lišit. V průběhu realizace developerského projektu může být jeho podoba upřesňována a měněna, vždy v souladu s obsahem smluvní dokumentace uzavírané se zájemci. Zároveň tato vyobrazení, spolu s poskytovanými informacemi o developerském projektu, nejsou nabídkou k uzavření smlouvy, příslibem k uzavření smlouvy, veřejnou nabídkou, ani jakýmkoliv jiným právním jednáním, jedná se výhradně o právně nezávazné informativní sdělení a dokumenty, i pokud tak nejsou zvlášť označeny.